VESELÉ DĚTSKÉ PÍSNIČKY

ODSTARTUJÍ NOVÝ ŠKOLNÍ ROK

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6385-2

Symbolicky 1. září 2017 vydává Supraphon dvojalbum s výběrem těch nejznámějších písniček českých skladatelů a textařů pro děti. Kompilace má ambice potěšit i rodiče, kteří při písničkách mohou zavzpomínat na své dětství. „Jedná se o skladby prověřené již třemi generacemi posluchačů, které nesmí chybět na žádné dětské oslavě. Zazpívat by si je měl umět každý, kdo byl někdy dítě školou povinné. Náš výběr obsahuje padesát originálních nahrávek písní v interpretaci původních zpěváků a zpěvaček tak, jak je všichni známe,“ uvádí producent kompilace Alan Piskač.

Pestrá sestava melodií s řadou slavných českých interpretů a dětských hvězd, to jsou například písničky z oblíbených televizních večerníčků: Mach a Šebestová, Včelí medvídci, Pohádky z mechu a kapradí, Byla jednou koťata, Méďové. Také ze slavných filmů: Tři oříšky pro Popelku, Tři veteráni či z televizních pohádek: Princové jsou na draka, O princezně, která ráčkovala, Létající Čestmír, Včelka Mája. Speciální výběr je doplněný oblíbenými nadčasovými hity, jako jsou například: Jožin z bažin, Chytila jsem na pasece žížalu, Sluníčko, Máme rádi zvířata, Medvědi nevědí, Holky z naší školky a mnoho dalších.

Mezi hlasy interpretů uslyšíte například Karla Gotta, Jiřího Suchého, Jitku Molavcovou, Dádu Patrasovou, Jaroslava Uhlíře, Petra Nárožného, Josefa Dvořáka, Luďka Sobotu, Pavla Zedníčka, Aťku Janouškovou a písničkáře Jaroslava Samsona Lenka. Autorem obrázku na přebalu bookletu 2CD je grafik a ilustrátor Stanislav Holý, jenž stál za legendární vizuální podobou televizního Studia Kamarád.

Tracklist:

CD1: 1. Včelka Mája – Karel Gott * 2. My jsme žáci 3. B – Petr Nárožný * 3. Jožin z bažin – Ivan Mládek a Ivo Pešák * 4. Tygr z Indie – Viktor Sodoma * 5. Přátelé, chvátám, chvátám – Josef Dvořák * 6. Či a či a čičičí, jsou to kluci kočičí – Bambini di Praga * 7. Je statisticky dokázáno – Michaela Hanušová * 8. Bobr – Petr Skoumal * 9. Méďové – kolíbaná – Šimon Lenk a Jaroslav Samson Lenk * 10. Rychlík jede do Prahy – Luděk Sobota * 11. Trpasličí svatba – Rangers * 12. Hlupáku, najdu tě – Jaroslav Uhlíř * 13. Večerníček – Karel Černoch * 14. Chytila jsem na pasece žížalu – Dagmar Patrasová * 15. Sluníčko – Jiří Suchý a Zuzana Vrbová * 16. Žárlivý kakadu – Viktor Sodoma * 17. Když se načančám – Heidi Janků * 18. Né, pětku né! – Josef Melen * 19. Hastrmane, tatrmane – Rony Marton * 20. Malé kotě – Jiří Suchý a Jitka Molavcová * 21. Mbabá mbabá – Petr Nárožný * 22. Královské reggae – Dagmar Patrasová * 23. Medvědi nevědí – Jan Bošina * 24. Holky z naší školky – Stanislav Hložek a Petr Kotvald * 25. Cestu znám jen já – Karel Gott// celkový čas 63:01

CD2: 1. Tam, kde v noci jasně svítí světlušky – Hana Horká a Zuzana Hanzlová * 2. Parní stroj – Skupina Františka Ringo Čecha * 3. Vydrýsek – Šimon Lenk a Lucinka Hemrlová * 4. Ztracená bačkorka – Dagmar Patrasová * 5. Je tu les – Luděk Čtvrtlík, Zuzana Hanzlová a Hana Horká * 6. Máme rádi zvířata – Jitka Molavcová * 7. Samá voda, přihořívá – Petr Janda * 8. Létající Čestmír – Michal David * 9. Trpaslíci trávou jdou! – Viktor Sodoma * 10. Neopatrný křeček – Eva Janoušková a Ivan Mládek * 11. Na políčku v jetelíčku – Josef Dvořák a Pavel Zedníček * 12. Dělání – Jaroslav Uhlíř * 13. Pátá – Iveta Bartošová * 14. Ježek se má – Viktor Sodoma * 15. Švadlenka Madlenka – Luděk Sobota * 16. Zázračný doktor – Aťka Janoušková * 17. Hej hou, hej hou – Sbor Lubomíra Pánka * 18. Tanec malého ptáčka – Buřinky a Berušky Petra Dudeška * 19. Sandokan – Stanislav Hložek a Petr Kotvald * 20. Moucha – Viktor Sodoma a Josef Melen * 21. Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš? – Karel Gott * 22. Hříbě – Heidi Janků * 23. Vařili jsme kaši – Jiří Helekal * 24. Není nutno – Jaroslav Uhlíř * 25. Zítra stromek zazáří – Karel Gott a Ivana Snopová// celkový čas 53:41