BELFIATO QUINTET

VYSTOUPÍ V PRODEJNĚ SUPRAPHON MUSICPOINT

Koupit album
Katalogové číslo: SU 4230-2

Belfiato Quintet, jenž v současnosti patří mezi nejúspěšnější tuzemské komorní soubory na mezinárodní scéně, vystoupí v pondělí 11. září 2017 od 16 hodin v rámci speciálního In-Store koncertu v prodejně Supraphon Musicpoint na Jungmannově náměstí 17 v Praze 1. Partnerem koncertu je Radio Classic Praha, které zde představí novou kolekci merchandisingu. V rámci této akce se uskuteční i předpremiéra videoklipu Na kraji lesa, který o prázdninách kvintet natočil s tvůrčím týmem režiséra Tomáše Hájka – Lenkou Hájek Kristiánovou a Tomášem Hejzlarem.

Belfiato Quintet na svojí první studiovou nahrávku nastudoval díla výhradně českých skladatelů první poloviny 20. století – Josefa Bohuslava Foerstera, Pavla Haase a Leoše Janáčka. V rámci In-Store koncertu zahrají několik skladeb z tohoto alba, které v červenci na CD i digitálně vydal Supraphon.

Muzikanti mladého dechového kvinteta působí v předních orchestrech (Česká filharmonie, PKF – Prague Philharmonia, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK ad.) a jsou jednotlivě i jako soubor ozdobeni cennými soutěžními trofejemi (např. vítězství Kateřiny Javůrkové na soutěži ARD Mnichov, zlato pro BQ ze soutěže v Semmeringu, bronz na mezinárodní soutěži dechových kvintet v Marseille atd.) „V Belfiato jsme už taková rodina a bez nadsázky můžeme říct, že spolu hrajeme od malička a víme o sobě všechno. Trávíme spolu spoustu času i bez nástrojů a jsme dobrá parta,“ glosuje hornistka Kateřina Javůrková a zároveň s úsměvem dodává: „ Myslím, že jedna holka v souboru je tak akorát!“

Belfiato Quintet se od 10. listopadu vydá na desetidenní turné do Japonska. V Čechách soubor vystoupí s orchestrem v rámci říjnové řady Komorní filharmonie Pardubice a 24. ledna příštího roku ho můžeme slyšet ve Dvořákově síni Rudolfina v cyklu Českého spolku pro komorní hudbu.

Belfiato Quintet tvoří: Oto Reiprich – flétna, Jan Souček – hoboj, Jiří Javůrek – klarinet, Ondřej Šindelář – fagot, Kateřina Javůrková – lesní roh. Více informací na: belfiato.cz

Připojené video