POHÁDKY O MAŠINKÁCH

PRO MALÉ POSLUCHAČE

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6442-2

Oblíbené vyprávění o radostech i smutcích mašinek, které napsal český spisovatel, novinář a historik Pavel Nauman, se nyní vrací k dětem v podobě audioknihy, již vydává Supraphon 15. září 2017. Pohádky o mašinkách skvěle načetl Pavel Zedníček, který při interpretaci využil svého jedinečného smyslu pro hravou nadsázku a humor. Úspěšná nahrávka z roku 1992 nyní znovu vychází v remasterované podobě na CD-mp3. Zároveň ji bude možné vyhledat v digitálních obchodech a streamovacích servisech, jako jsou například Supraphonline, Audioteka, iTunes, Google Play či Deezer.

Pohádky o mašinkách, připomínající svým krásným jazykem Devatero pohádek Karla Čapka, se staly již klasickou literaturou české tvorby pro děti. Příběhy se odehrávají na pražském Smíchovském nádraží, kde si pan nejvyšší železničář přeje mít velkou mašinku, která má být nejdelší na celém světě. Vypraví se za kouzelníkem, jenž mu slíbí pomoc. Darebné kousky nejvyššího pana železničáře a kouzelníka Zababy napravují pan Blahoš z výtopny a chlapeček Pašíček ze Všenor.

„Je neuvěřitelné, že ani v 21. století nepřestává děti fascinovat svět kolejí a lokomotiv. A to i těch parních. Kouzelný svět vláčků a mašinek je fenomén, jemuž podléhají stále nové generace. Určitě se jim budou líbit i ty nejklasičtější a nejznámější pohádky o mašinkách, které v české literatuře vznikly. Proslavil je i oblíbený televizní večerníček,“ uvedl producent vydavatelství Supraphon Alan Piskač.