VZPOMÍNKA NA KARLA ČERNOCHA

BENEFIČNÍ GALAVEČER

Ve velkém sále Radiopaláce na pražských Vinohradech se uskuteční v pátek 3. listopadu 2017 od 19 hodin již šestý ročník swingového tanečního galavečera, kde lze zažít jedinečnou atmosféru plnou swingové hudby. Protože v letošním roce uplyne 10 let od úmrtí vynikajícího zpěváka Karla Černocha, rozhodli se pořadatelé tento večer věnovat vzpomínce na jeho písně a jedinečné swingové cítění.

Dcera Karla Černocha Tereza k tomu poznamenala: „Jsem velice potěšena, že po deseti letech od tátova odchodu, je stále chuť si připomínat někoho, kdo byl opravdový profesionál ve svém oboru, tedy špičkový zpěvák. Karel Černoch byl všestranný muzikant, skladatel mnoha hitů – jako je Zrcadlo, Ona se brání. Také milovník country muziky a ten, kdo si vyzkoušel začátky světových muzikálů v našich končinách. To vše se dá obdivovat.“

Tereza Černochová a Matěj Ruppert vystoupí jako hlavní hvězdy galavečera za doprovodu Moondance Orchestra Martina Kumžáka. Speciálním hostem bude vynikající nevidomá zpěvačka Blanka Janečková a David Uličník, člen vokální formace 4TET. Večer obohatí i zajímavé taneční ukázky.

„Pro mě byl táta především swingař! Jeho nonšalance, barva a lehkost, vedení tónu a fráze… to všechno dokázal ve svém hlase spojit a zazpívat tak jako by se pro to narodil. Rád to rozbalil s velkou kapelou a byl šťastný, když lidé křepčili a bavili se. To samé uděláme i my… 3. listopadu v Radiopaláci a tak uctíme i jeho památku,“ uvedla Tereza Černochová.

Jitka Bláhová, hlavní pořadatel a producent galavečera, dodala: „Posláním této akce není jen zábava, ale podpora dobré věci. Partnerem je Nadační fond Mathilda, který podporuje zrakově postižené, výchovu a výcvik vodicích psů pro nevidomé. Zakoupením vstupenky na tento večer, tak lze podpořit tři nevidomé, kterým v průběhu programu budou předány šeky s částkou, která jim pomůže k pořízení vodicích psů.“

Předprodej vstupenek byl zahájen v síti TicketArt. Více informací na: www.jitkablahova.cz

Nahrávky Karla Černocha na Supraphonline: https://www.supraphonline.cz/…arel-cernoch