RUMCAJS SLAVÍ 50 LET!

VOJTA KOTEK NAČETL RUMCAJSOVU LOUPEŽNICKOU KNÍŽKU

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6456-2

K dnes už klasickým a stále oblíbeným dětským knížkám patří příběhy loupežníka Rumcajse z lesa Řáholce spisovatele Václava Čtvrtka a akademického malíře Radka Pilaře. Animovaná podoba známého pohádkového loupežníka Rumcajse byla uvedena na svět poprvé v roce 1967 v televizním večerníčku, tedy právě před 50 lety! Příběh dříve poctivého ševce a poté loupežníka z donucení vtiskl Václav Čtvrtek do svého milovaného města Jičína a blízkého okolí.

Knížky o loupežníku Rumcajsovi v letech 1969 a 1972 načetl na gramofonové desky s velkým úspěchem Karel Höger. K letošnímu jubileu Supraphon připravil audioknihu z dalších pokračování dobrodružství loupežníka Rumcajse, jeho ženy Manky a syna Cipíska, vodníka Volšovečka, obra Rabijáka, jičínského knížepána a kněžny, starosty a zvířátek z řáholeckého lesa. Jde o Rumcajsovu loupežnickou knížku a Vánoce u Rumcajsů, které dosud ve zvukové podobě nevyšly a pro jejichž načtení získala producentka Supraphonu Naďa Dvorská oblíbeného herce a režiséra Vojtěcha Kotka.

„Vojtova interpretace je plná humoru, pro každou z postaviček vymyslel vtipný, charakteristický hlas. Dokázal zvýraznit napínavost, ale i tajemné kouzlo děje tak, že je jeho nahrávka rovnocenná předchozí Högerově slavné interpretaci,“ uvedla Naďa Dvorská.

Bonusem pro blížící se advent je v nové audioknize pohádka o tom, jak šel Rumcajs s Cipískem k vodníku Volšovečkovi pro vánočního kapra a jak měli u Rumcajsů nakonec ke štědrovečerní večeři černého kubu.

Audiokniha Rumcajsova loupežnická knížka vychází 27. října na CD i v digitálních formátech mp3 a Flac.

Supraphonline:
https://www.supraphonline.cz/…e-u-rumcajsu

Připojené video