VELKÝ AUDIOKNIŽNÍ ČTVRTEK

PŘEDSTAVÍ POVÍDKY Z KAVÁRNY

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6453-2

Milovníci audioknih jistě zajásají nad nadílkou Velkého audioknižního čtvrtku, který již potřetí přináší pozoruhodnou kolekci novinek. V jeden den, už tento čtvrtek 2. listopadu, se na pultech knihkupectví objeví jedenáct nahrávek. Nabídka různých vydavatelství zaujme svou žánrovou pestrostí a širokým spektrem autorů.

Supraphon do nabídky Velkého audioknižního čtvrtku přispěl CD Povídky z kavárny. Jde o milý a místy nostalgický výlet do prvorepublikové kavárny. Tvůrci vybrali povídky a fejetony od nejslavnějších českých spisovatelů meziválečného období. Literární texty mistrů českého jazyka vás přenesou do časů, kdy byl „svět ještě v pořádku“. V dílech Karla Čapka, Eduarda Basse, Jaroslava Haška a Karla Poláčka budeme vždy oceňovat skvostnou češtinu, poutavé vyprávění i nadčasovost. I když povídky z kavárny vznikly téměř před sto lety, jejich myšlenky jsou nečekaně současné. Přesvědčí o tom skvělou interpretací herci Josef Somr, Ladislav Frej, Jan Kanyza, Jiří Dvořák a Martin Stránský.

Druhý tip z Velkého audioknižního čtvrtku je audiokniha, která vznikla ve spolupráci vydavatelství Kristián a Supraphonu. Jmenuje se: Dáma, která měla ráda čisté záchodky a je kronikou jedné z nejzvláštnějších událostí, o kterých se kdy v New Yorku povídalo. Román Jamese Patricka Donleavyho vypráví příběh ženy, které se ve třiačtyřiceti letech stalo to, co potkává mnoho lidí v tomto věku – opustí ji životní druh a dospělé děti vyletí z rodného hnízda. V nahrávce uslyšíte Petru Špalkovou, Jiřího Dvořáka a Jana Hartla. Hlavní hrdinka Jocelyn Guenevere Marchantierová-Jonesová se s tím zpočátku vyrovnává se ctí, ale postupem času upadá do podivné strnulosti a čím dál větší materiální bídy. V okamžiku, kdy se už zdá, že její život nemůže dospět jinam než k chmurnému dobrovolnému konci, vyplatí se jí zásada, kterou jí vštěpovala její babička, totiž „používat jen ty nejčistší z čistých záchodků“, a to naprosto nečekaným způsobem. Brilantně vypointovaný, a přitom tak nejednoznačně vyznívající příběh této až do poslední chvíle hrdé, vtipné a ironické hrdinky je zábavný a dojemný zároveň.

Více informací k Velkému audioknižnímu čtvrtku a titulům, které nabídne, naleznete zde: www.audioctvrtek.cz