ČESKÉ MUZIKÁLY

TO NEJLEPŠÍ

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6511-2

Dnes slaví král světového muzikálu Andrew Lloyd Webber sedmdesátiny. Tvůrci nové kompilace muzikálových hitů načasovali vydání právě k tomuto výročí. Na 2CD „České muzikály – To nejlepší“ jsou tuzemské i světové muzikálové písně v češtině a samozřejmě, že nechybí ani Fantom opery, Jesus Christ Superstar a Evita od Andrewa Lloyda Webbera.

Muzikály jsou v naší zemi velkým fenoménem dlouhá léta a muzikálové publikum je u nás velmi početné. Všem příznivcům žánru je určen právě tento výběr. Kompilace obsahuje nejen písně z našich původních muzikálů, ale také z úspěšných českých verzí muzikálů světových a se skvělými domácími interprety. Víme, že českým specifikem je poměrně hojná účast špičkových interpretů populární hudby na muzikálových pódiích a hostování řady zpěváků, kteří mají paralelní koncertní a nahrávací kariéry. Vedle „muzikálových zpěváků na plný úvazek“ tak účinkují na jevištích divadel třeba Helena Vondráčková, Josef Vojtek nebo Lucie Bílá. Jejich interpretace dává světovému muzikálovému repertoáru velkou míru originality. Proto lze tak trochu za naše „české“ považovat i díla zahraničních autorů interpretovaná hvězdami naší hudební scény.

Čtyřicet písní z legendárních představení i z novinek posledních sezón (Angelika, Carmen, Čas růží, Dracula, Noc na Karlštejně, Tři mušketýři, Rebelové, Kleopatra, Pomáda, Evita, Fantom opery…). Zpívají Karel Gott, Lucie Bílá, Monika Absolonová, Kamila Nývltová, Helena Vondráčková, Daniel Hůlka, Josef Vojtek, Petr Kolář, Roman Vojtek, Leona Machálková a další muzikálové hvězdy. Připomínáme skladatele Karla Svobodu, Janka Ledeckého, Ondřeje Soukupa nebo Michala Davida.

https://www.supraphonline.cz/…-to-nejlepsi