30 NEJVĚTŠÍCH HITŮ COUNTRY RADIA

KOMPILACE

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6734-2

Již tři dekády vnáší pohodu do naší různě neklidné doby rádio specializované na country a příbuznou muziku. Druhá oficiální česká soukromá rozhlasová stanice to rozjela přesně 15. srpna 1991 v 15 hodin a 15 minut. V zajetí třicítky je také tato nová 2CD kompilace, sestavená tou nejaktivnější částí z půlmilionu současných posluchačů.

„Když moderátor neopatrně zavadil o jakoukoli součást vybavení, jehla právě hrajícího gramofonu přeskočila, v horším případě na úplně jinou písničku než právě hrála. Po pravdě řečeno, byli jsme všem „znalcům“ pro smích. Po třiceti letech máme půl milionu posluchačů. Snad je to tím, že muzika, kterou jim nabízíme, má duši a srdce,“ vzpomíná na začátky programový ředitel Country Radia Miroslav Albrecht.

U příležitosti 30 let jeho existence byla na základě výběru samotných posluchačů sestavena základní kostra 30 nejoblíbenějších písní, které prověřil čas v rozhlasovém éteru.
Názor lidu byl proměněn na ve speciálním kresleném narozeninovém obalu umístěnou poctivou dávku poctivé hudby. Je to výtečný profil toho historicky nejoblíbenějšího ve vysílání, a tím také jakési „best of“ trvale populárního žánru. Nahrávky od konce let šedesátých až do téměř současnosti nabídnou moderní trampy, klasický country and western zvuk, elektrifikované poslední kovboje, zlidovělé banjisty, nezaměnitelné písničkáře či legendární samotářské hlasy i party s extrovní vícehlasy. Početní „portovní“ medailisté jsou doplněni songy zajímavě stylově hraničními, vždy však silně melodickými a s českými texty o něčem. Parádní poslouchání, třicet skladeb jako pocta úspěšnému rádiu – a především výborné muzice.

„Spolupráce Supraphonu s Country Radiem probíhá po celou dobu jeho existence. Tedy ve výročním roce 2021 je to oněch neuvěřitelných 30 let, ale v případě existence country, folku a trampské hudby u nás je těch let mnohem více. Nahrávky těchto žánrů a jejich interpretů vychází na značkách Supraphon a dříve Panton více než úctyhodné půlstoletí a první trampské písničky pamatují dokonce i šelakové desky Ultraphonu. V této logice nebylo těžké rozhodování, zda přijmout nabídku Country Radia k vydání speciální kompilace mapující největší hity této stanice tak, jak je zvolili samotní posluchači,“ popisuje letitou spolupráci marketingový manažer Supraphonu Michal Máka.

„Firma Supraphon je hrdá, že tomu může nejlepšími položkami z bohatého katalogu pomáhat: živijó, Country Radio!,“ doplňují přání ze Supraphonu producenti Jana Helgová a Karel Deniš.

Tracklist:

 1. Brhlík a sojka – Pavel Dobeš
 2. Tam u nebeských bran – Michal Tučný
 3. Čekej tiše – Eva Olmerová
 4. Kousavá deka – Banjo Band Ivana Mládka
 5. Zátoka – Greenhorns
 6. Dálniční hlídka – Pavel Bobek
 7. Vítr nad Berounkou – Gladly S.W.
 8. Divokej horskej tymián – Pavel Žalman Lohonka
 9. Lilie Skautská – Taxmeni
 10. Zatím co ty spíš – Miroslav Černý
 11. Rosa na kolejích – Wabi Daněk
 12. Sedmnáct dnů – Miki Ryvola
 13. Skála – Folk Team
 14. Toulavej – Vojta Kiďák Tomáško
 15. Karlínský nábřeží – Helena Maršálková
 16. Až na vrcholky hor – Věra Martinová
 17. Báječná ženská – Michal Tučný
 18. Co nevidět se sejdem – Jitka Vrbová
 19. Jarní kurýr – Hoboes
 20. Panenka – Robert Křesťan a Poutníci
 21. Já to nejsem – Petr Kocman a Lucie Vondráčková
 22. Eldorádo – Waldemar Matuška
 23. Máme jen sebe – Jan Nedvěd a František Nedvěd
 24. Jsi mým osudem – Rangers
 25. Velrybářská výprava – Pacifik
 26. Tři kříže – Hop Trop
 27. Pastor z Little Fort – Mirek Hoffmann
 28. Zelené francouzské pláně – Asonance
 29. Pampelišky (Děvče z Montany) – Duo Červánek
 30. Montgomery (Jižní eskadrona) – Wabi Daněk

Připojené video