Co je nového

Listopad 2023

Tipy měsíce

Emil Viklický

Za horama, za lesama...

CD / LP

Michael Žantovský: S prominutím řečeno

Michael Žantovský

CD-MP3

Petr Janda: Dávno plus

Petr Janda

2CD-MP3

Vašek vypravuje pohádky Františka Nepila (komplet)

Václav Neckář

CD

Novinky Supraphonu

SU 6909-2
CD / FLTS2 / DPH 21 % / VYCHÁZÍ 3. 11. 2023
SU 6909-1
LP / FLTS1 / DPH 21 % / VYCHÁZÍ 3. 11. 2023
JAZZ / FOLKLOR

Emil Viklický

Za horama, za lesama...

Připomínka životního jubilea skvělou muzikou

Jazzový pianista, komponista i aranžér Emil Viklický se v plném pracovním fofru dožívá pětasedmdesátky. Tato reedice symbolizuje jeho moravským původem danou slabost pro lidové písničky, proměněné v kompozice pro základní trio a speciální hosty. V obou sestavách najdete pro tento typ spojení dokonalá jména: kontrabasista František Uhlíř a bubeník Cyril Zeleňák plus houslista Jiří Pavlica (letos 70), cimbalista Milan Malina, saxofonista František Kop a dvě zpěvačky, Iva Bittová (letos 65) a legendární Věra Domincová. Devět původních folklórních předloh a jedna nová kompozice jsou instrumentálně suverénním, melodicky bohatým a výjimečnými vokály ozdobeným posloucháním, v době vydání, tedy v roce 1991, ve společenském i hudebně dovozovém ruchu poněkud přeslechnutým. Ta muzika však zůstala velmi čerstvá, inspirovaná a inspirující, což jasně dokazuje letošní CD/LP reedice ve vzpomínkovými texty a fotografiemi poprvé doplněném grafickém obalu. Moravské lidové skladby v podání kumštem a citem obdarovaných interpretů.

Za horama, za lesama… / Vínko, víno / Preletěl ftáček / Grumle / Touha / Jedna sestra bratra měla / Můj koníček pádí / Láskou zhynulý / Keď sa Janko na vojnu bral / Za horama, za lesama… (Epilog)

CD papírový digipack / LP 140 g

SU 6904-1
LP / FLTS2 / DPH 21 % / VYCHÁZÍ 3. 11. 2023
SU 6750-2
2CD / MDL / DPH 21 % / VYŠLO 1/2023
ROCK

Hard Rock Line 1975–1984

Různí interpreti

Vinylová podoba úspěšné 2CD kompilace

Hardrocková muzika to v normalizačním Československu neměla lehké. Obvyklé dlouhé vlasy, mocné decibely, prudce elektrické kytary, expresivní zpěváci a modré džíny nebyly zrovna v socialistickém kurzu. Tento výběr přináší dvanáct nahrávek snáze či obtížněji zařaditelných do hard kategorie s idoly v podobě Uriášů, Párplů nebo Sabatů. Pražská, brněnská, ostravská či plzeňská scéna nabídla šikovné skladatele, zdatné instrumentalisty, výborné zpěvačky/zpěváky a občas i stylové textaře. Obecným problémem byly nástroje, aparatury či studia, a přece se podařilo natočit dodnes funkční snímky, alespoň zčásti suplující koncerty, často skryté na venkovských štacích. Synkopy 61, Katapult, J. Schelinger a F. R. Čech, P. Janů s O. Petřinou, Citron, Projektil, Olympic, J. Kratochvílová s Motorem, L. Semelka se S.L.S., Věra Špinarová a Turbo byli občas mainstreamoví, v televizi zasponkovaní nebo při lisování oříznutí, ale hrálo se. Vzpomeňme tak na dobu průkopníků rockového pokroku v mezích tehdejšího zákona, bez nichž by nemohli přijít mladší a ostřejší sekáči.

Formule I. (Synkopy 61) / Půlnoční závodní dráha (Katapult) / Siréna (Jiří Schelinger & F. R. Čech) / Benzinová královna (Petra Janů & Ota Petřina & Pro-Rock) / Pantomima reklam (Citron) / Muž ze železných hor (Projektil) / Nechoď dál! /Město/ (Olympic) / Já zášť /Move Over/ (Jana Kratochvílová & Motor) / Ty, krásná ženská (Lešek Semelka & S.L.S.) / Koncert (Věra Špinarová) / Měsíc (Turbo) / Tvá odvrácená tvář (Citron)

LP 140 g

SU 6648-2
2CD-MP3 / AK-MDTA / DPH 10 % / VYCHÁZÍ 10. 11. 2023
MLUVENÉ SLOVO

Petr Janda: Dávno plus

Petr Janda

Autorské čtení Petra Jandy

Velký příběh jedné výjimečné hudební kariéry. Legenda české rockové scény, zpěvák, hudebník, skladatel a frontman kapely Olympic načetl osobně svou autobiografii. Ačkoliv osobu Petra Jandy nelze oddělit od jeho profese, v knize nám odhaluje i své soukromí, poznáváme ho jako člověka, jenž vzpomíná na dětství, rodiče i svoji vlastní rodinu, na hezké i tragické chvíle, zkrátka na vše, co mu život v průběhu času dal i vzal. Součástí audioknihy je také 25 hitů od Olympiku i ze sólových projektů, které vycházejí též samostatně na digitálním kompilačním albu Dávno plus – Písničky ze stejnojmenné audioknihy (VT 6648–2) a jsou rovněž k poslechu na všech streamovacích platformách. Navíc Petr Janda své vyprávění proložil vlastními kytarovými improvizacemi.

CD1-MP3 Úvod / Co je vůbec v nás / Ty slzy dávno vpila tráva / Snad jsem to zavinil já / Když ti svítí zelená / Aspoň poletíš / Nebe nad hlavou / Múza, co mě volá / Dávno / Já někde čet / Nulový šance / Ženský to jsou andělé
CD2-MP3 Jako tele na vrata / Nějak se vytrácíš, má lásko / Otázky / Jen ty a tma / Osmý den schází nám / Nikdo nejsme akorát / Jako za mlada / Jednou / Skončili jsme jasná zpráva / Asi se mi nebude chtít / Okno mé lásky / Mám radost ze života / I am Fine / Ach

Celkový čas: 8 hod. 46 min.

2CD-MP3 papírový digifile

SU 6811-2
CD / AK-MDT / DPH 10 % / VYCHÁZÍ 3. 11. 2023
MLUVENÉ SLOVO

František Nepil: Vašek vypravuje pohádky Františka Nepila (komplet)

Václav Neckář

Letošní oslavenec Václav Neckář se připomíná nejenom jako zpěvák, ale také jako skvělý vypravěč

Po delší době se v reedici vrací legendární album Vašek vypravuje pohádky Františka Nepila. Ty v sedmdesátých letech kouzelně načetl právě Václav Neckář a byly doplněny také o krátké velmi známé písničky. Nová verze této audioknihy je obohacena o tři bonusy, které vznikly v devadesátých letech, a tak se vrací na CD a digitálně album v rozšířené podobě. Booklet CD je pak plný krásných stylových ilustrací Káji Saudka, zvuková stopa prošla pečlivým remasteringem od Václava Neckáře mladšího ve studiu Chevaliere v Řevnicích.

Slovo o pohádkách / Čaroděj Dobroděj / Jak sluníčko chtělo být kominíkem / Pár dnů prázdnin / O Hadovce smrduté / Potulný hráč / Kotě se má / O houpacím křesle / Krokodýl Jeroným / Řeznická / Dr. Dam di Dam / Rybiččí / Písnička o rybách / Štědrovečerní / Štědrý den

Celkový čas: 66 min.

CD plastový jewel box

SU 6807-2
CD-MP3 / AK-FLTS21 / DPH 10 % / VYCHÁZÍ 3. 11. 2023
MLUVENÉ SLOVO

Michael Žantovský: S prominutím řečeno

Michael Žantovský

Mimořádný život v mimořádné společnosti vyprávěný s humorem a šarmem

Politik, překladatel, spisovatel, textař, psycholog a diplomat, mluvčí prezidenta Václava Havla a dlouholetý ředitel Knihovny Václava Havla se rozhodl podělit se s námi o své zkušenosti ze setkání s nejvýznamnějšími světovými politiky a kulturními osobnostmi. Žantovský je nadán schopností humorného pohledu na vše a v tomto stylu také podává svědectví o historii podivuhodných událostí, které mu život přinesl. Dozvíme se nikdy neslyšené příběhy ze života Václava Havla, tibetského dalajlámy, anglické královny, Margaret Thatcherové, George Bushe, Francoise Mitterranda, Williama Clintona, Šimona Perese, Michaila Gorbačova, papeže Jana Pavla II., Paula McCartneyho, Woodyho Allena, Miloše Formana, Edwarda Nortona, Paula Newmana, Jacka Nicholsona, Sylvestera Stallona, Arnolda Schwarzeneggera, Jane Fondové a desítek či stovek dalších významných osobností, s nimiž autor zažil zajímavá a nekonvenční setkání. Jejich vrcholem je setkání s ještě významnější osobností na Sinajské poušti.
Události, které se všechny staly, i když některé ne přesně tak, jak jsou zde vylíčené.

Vydal SUPRAPHON a.s. ve spolupráci s nakladatelstvím PROSTOR s.r.o.

Nezkrácená četba / 9 hod. 15 min.

CD-MP3 papírový digipack

SU 6806-2
2CD-MP3 / AK-FLL / DPH 10 % / VYCHÁZÍ 1. 12. 2023
MLUVENÉ SLOVO

Hana Wlodarczyková: Božena

Tatiana Dyková, Vojtěch Dyk

Objevné dílo vycházející z fakt o skutečném životě geniální spisovatelky

Životní příběh Boženy Němcové byl nejprve zpracován v úspěšné minisérii Božena, napsané Hanou Wlodarczykovou spolu s Martinou Komárkovou, a poté ve stejnojmenné knize. Všechny zde zaznamenané události vycházejí z reálných záznamů, korespondence i dostupných vzpomínek pamětníků. Poznáváme v něm skutečně bystrou, inteligentní a nadanou krásnou ženu, která naplno snila a naplno žila, a svými názory i jednáním jako by předběhla dvě století a byla naší současnicí. Sedmnáctiletou Báru provdají rodiče za mnohem staršího úředníka pohraniční stráže Josefa Němce, odmítajícího svobodomyslnost své manželky dle dobových konvencí, třebaže sám je v řadě názorů pokrokový. Jeho zásluhou se Bára seznamuje s řadou českých vlastenců, objevuje své literární schopnosti, stane se „Boženou“. Jejich vztah je bouřlivý, v mnohém nešťastný, je to spojení dvou silných rozdílných povah, na sebe neustále narážejících. Historie života slavné spisovatelky je plná milostných dobrodružství a zároveň chudoby, stálého stěhování, partnerských rozepří, smutku z úmrtí syna a vlastní nemoci. Když poznáme, za jak těžkých osudových situací tvořila Němcová svá slavná díla, o to více si musíme vážit její tvorby. A když poznáme, jakou sílu a odvahu v sobě měla, pochopíme, proč je pro nás tak důležitá i v 21. století.

Vydal SUPRAPHON a.s. ve spolupráci s nakladatelstvím PROSTOR s.r.o

Nezkrácená četba

2CD-MP3 papírový digifile

V distribuci Supraphonu

ANI124-2
CD / FLTS3 / DPH 21 % / V DISTRIBUCI OD 24. 11. 2023
VÁŽNÁ HUDBA

Britten / Martinů Voices, Lukáš Vasilek

Na albu „Britten“ přináší vydavatelství Animal Music nové nahrávky tří zásadních děl sborové tvorby Benjamina Brittena, jednoho z nejvýznamnějších skladatelů 20. století, v provedení českého komorního vokálního souboru Martinů Voices pod taktovkou svého zakladatele a uměleckého vedoucího Lukáše Vasilka, se sólistkami Kateřinou Englichovou (harfa) a Danielou Valtovou Kosinovou (varhany). Na obalu CD je použita fotografie Benjamina Brittena od slavného fotografa Cecila Beatona z roku 1942, tedy právě z doby, kdy skladby napsal. Do bookletu alba svým textem přispěla britská muzikoložka Dr Lucy Walker.

7128137
CD / FLTS4 / DPH 21 % / V DISTRIBUCI OD 10/2023
7128138
LP / FLTT12 / DPH 21 % / V DISTRIBUCI OD 10. 11. 2023
POP

Anna K. / Údolí včel

Anna K. vydává po šesti letech nové album Údolí včel. Deska přináší devět autentických skladeb plných lásky. Booklet se stříbrným laminem, s fotkou Alžběty Jungrové. Novinka obsahuje ve vydatných dávkách vše, co se dá od kvalitní popové nahrávky chtít – hitové melodie, silně emotivní momenty, vyzrálou interpretaci i důmyslné texty. A navrch je to deska koncepční, s přesahem a jasně čitelným tématem v podobě neuvěřitelné moci lásky, díky které ze sebe člověk dokáže vydolovat i poslední zbytky sil a ve dvou čelit těm nejtěžším nástrahám osudu.

ADN005-1
CD+2LP / FLTS12 / DPH 21 % / V DISTRIBUCI OD 10/2023
ROCK

Robert Křesťan, Druhá tráva / Díl druhý

Kapela Druhá tráva vydává nové album nazvané Díl druhý. Jde o následovníka cenami Anděl ověnčeného alba Díl první. Zatímco na „jedničce“ převažovaly převzaté skladby, dvojka je postavená na autorských věcech. I v případě Dílu druhého skupina v čele s frontmanem Robertem Křesťanem přizvala producenta Eddieho Stevense, známého především spolupracemi s britskými tanečními kapelami. V Birdland Studios na úpatí slovenských Súľovských vrchů se nebál do aranží zapojit klávesové nástroje, syntezátory, netradiční studiové efekty nebo kapelu posunout až za hranici její komfortní zóny. Album dostupné i na 2LP obsahuje 3 písně navíc a také CD!

100P082
CD / FLTS1 / DPH 21 % / V DISTRIBUCI OD 7. 11. 2023
FOLKLOR

ČaroTaJ / ČaroTaJ

ČaroTaJ přináší lidové písně z moravsko-slovenského pomezí, rodného kraje sesterské dvojice zpěvaček, s originálním nástrojovým doprovodem a v úpravách, které ctí přirozený půvab folkloru, krásu jeho melodií, harmonií i textů. Síla sourozeneckého zpěvu vyniká díky virtuozitě hudebníků, jejich vkusu a uměleckému rozhledu.

2666743-2
CD / FLTS1 / DPH 21 % / V DISTRIBUCI OD 10/2023
JAZZ

Telemannia / Marta Kratochvílová, Marian Friedl

Když koncem 20. let 18. století komponoval Georg Philipp Telemann svých 12 fantazií pro flétnu, těžko si asi dokázal představit, že toto drobné, ale kompozičně mimořádné dílo se bude hrát ještě za tři sta let! Tím méně mohl předpokládat, že se jej v budoucnu ujmou společně hráčka na barokní příčnou flétnu Marta Kratochvílová a jazzový kontrabasista Marian Friedl. Cyklus původně vznikl jako soubor virtuózních skladeb bez doprovodu. V našem podání ovšem Marian Friedl dopsal k Telemannově partu nový hlas z pohledu jazzového hráče.

8594189130181
2CD / MDS1 / DPH 21 % / V DISTRIBUCI OD 10/2023
JAZZ

Helena Blehárová / Jazzové útesy (1963–1990)

Helena Blehárová, jedinečná a nejen jazzová zpěvačka, začala svou pěveckou kariéru na podzim v roce 1962, kdy nastoupila jako sólistka k významnému big bandu Gustava Broma v Brně. Od počátku se věnovala zejména jazzovým skladbám a scatu, ale v průběhu času zavítala také k tanečním a bluesovým písním. V létě letošního roku oslavila Helena Blehárová 80. narozeniny, a tento exkluzivní dvoudiskový výběr 43 nahrávek připomíná její nejoblíbenější písně, především z rozhlasového archivu.

TRZ026
CD / FLTS3 / DPH 21 % / V DISTRIBUCI OD 10. 11. 2023
POP

Barbora Mochowa / Will-o’-the-Wisp

Hudba plná snové atmosféry i velkolepých beatů, propracovaná do posledního detailu a zároveň plná emocí, vás nepustí a nutí vás poslouchat až do konce. Marně byste na české hudební scéně hledali něco podobného. Will-o’-the-Wisp je zkrátka deska „odjinud“. Barbora Mochowa na ní vyjevuje svůj fantazijní svět, kde se kromě jejího oblíbeného tématu vesmíru objevují také romantické postavy z výtvarného umění, ke kterému má velmi blízko. Po hudební a zvukové stránce je album velmi současné a odvážné, brilantní produkce Viliama Béreše tu hraje všemi barvami, stejně jako zpěv a hlas Barbory Mochowé.

AOS3500-8
CD / FLT / DPH 21 % / V DISTRIBUCI OD 9/2023
POP

Alžběta Mrva Bohdanová / Pátá planeta

Zpěvačka a herečka Alžběta Mrva Bohdanová vydává své druhé studiové album Pátá planeta, které je vyústěním její spolupráce s autorským duem Vít Maršálek (hudba) a Marek Blažíček (texty). Na CD se nachází 10 nových písní, osobitým způsobem mapující pestrobarevné polohy a charakteristiky nejen interpretčina hlasu, ale i její duše a rozličných pocitů, odehrávajících se v jejím životě během posledních pár let. Společné autorství tohoto tria je doplněno dvěma texty spisovatelky Zuzany Maléřové, jeden z nich je zhudebněn skladatelem Vratislavem Zochrem.

G232402
CD / FLT / DPH 21 % / V DISTRIBUCI OD 10/2023
FOLK

Jan Burian, Jaroslav Kořán / Anebojo!

V roce 2017 vydal Jan Burian album Improvizace, které vzniklo na základě setkání dvou rozdílných hudebních světů. O šest let později z nevydaných nahrávek sestavil album druhé – Anebojo! – a dal mu výstižný podtitul Jiné vířivé tance kolem klavíru. Nahrávky vznikaly naprosto svobodně, kromě ozvučení nástrojů a listů s texty u klavíru nebylo nic připraveno předem. Jaroslav Kořán navíc ani písničky, které měl hrát, nikdy dřív neslyšel. Rozložil si bicí, perkuse a další své nástroje a zapnul počítač. Jan Burian se posadil ke klavíru a pustili se do hraní. Sestřihem záznamů dvou koncertů z Prahy a Liberce pak vznikla tato deska se čtrnácti písněmi.

G232412
CD / FLT / DPH 21 % / V DISTRIBUCI OD 10/2023
FOLK

Ivan Hlas, Ivan Hlas Trio / Pramínek času

Dvacet let společného hraní v triu oslavili Ivan Hlas, Norbi Kovács a Jaroslav Olin Nejezchleba tím nejlepším způsobem: natočili šestnáct písniček, které mají rádi a které je provázely celou tou dlouhou šňůrou. Více než hodinové ohlédnutí vzniklo během pár dnů ve studiu, najednou a naživo. Neplánovaně tak vzniklo i jakési pomyslné „best of“ album písničkáře, kterého posloucháme více než půl století. Jako dárek pro fanoušky se na albu objevuje i zatím neznámá písnička Hello, Mony!, kterou Ivan Hlas začal psát ve svých patnácti letech a nyní ji dokončil.

G232432
CD / FLT / DPH 21 % / V DISTRIBUCI OD 10/2023
FOLKROCK

Ondřej Fencl, Hromosvod / Sen nenasytných kluků

Album obsahuje třináct zbrusu nových nahrávek, z nichž vyzařuje čirá radost z hudby, písní a muzikality. Ondřej Fencl založil Hromosvod téměř před třiceti lety. Nová deska vznikla z největší části ve studiu SONO, producentsky a zvukově ji podstatně ovlivnili Matěj Belko, Matěj Morávek, Milan Cimfe a Nèro Scartch. Kapela zní dnes barevněji a semknutěji než kdykoli dříve, sestava doprovodných hudebníků je mimořádně šťastnou volbou. Poetické texty plné vnitřních rýmů a nevšedních obratů, uvěřitelný zpěv, virtuózní housle, knopflerovská kytara a nekompromisní rytmika – to je dnešní Hromosvod.

CR1193-2
CD-MP3 / AK-FLTS / DPH 10 % / V DISTRIBUCI OD 10/2023
MLUVENÉ SLOVO

Agatha Christie: Nedokončený portrét / Jan Vlasák

Královna detektivek vydala pod pseudonymem Mary Westmacott literární obraz části svého života. Na postavě Celie líčí své bezstarostné dětství, sňatek, narození dcery, rozpad manželství, psychické zhroucení i pokus o sebevraždu. Premiéru četby odvysílal Český rozhlas Dvojka v roce 2020.

Nezkrácená četba / 6 hod. 16 min.

TBN057-2
6CD-MP3 / AK-MDT1 / DPH 10 % / V DISTRIBUCI OD 10/2023
MLUVENÉ SLOVO

Voskovec, Werich: Korespondence / Norbert Lichý, Václav Knop, Daniela Kolářová

Jeden z největších projektů historie audioknih. Více než třicet let 20. století v dopisech dvou kamarádů na život a na smrt. V celkem 561 dopisech z let 1945 až 1980 se dva legendární klauni představují tak, jak je neznáme. Prožívají přes oceán všechny své pracovní úspěchy i nezdary a osobní tragédie.

Celkový čas: 68 hod. 29 min.

AOS3500-10
CD-MP3 / AK-FLT / DPH 10 % / V DISTRIBUCI OD 9/2023
MLUVENÉ SLOVO

Pavel Mészáros: Deset klobouků Jana Přeučila / Jan Přeučil, Pavel Mészáros

Audioverze úspěšné knihy vydané k životnímu jubileu legendárního herce. Samotná kniha vyšla již v roce 2021, kdy slavný herec oslavil svou osmdesátku, a její jednotlivé kapitoly jsou doplněny velkým množstvím fotografií a dokumentů, ilustrujících jeho bohatý profesní i soukromý život.

Nezkrácená četba / 6 hod. 10 min.

TYM689-0
CD-MP3 / AK-FLTS2B / DPH 10 % / V DISTRIBUCI OD 16. 11. 2023
MLUVENÉ SLOVO

Gerald Durrell: Zahrada bohů / Jan Vondráček

Poslední část volné trilogie o pobytu rodiny Durrellových na řeckém ostrově Korfu. Navazu-je na knihy O mé rodině a jiné zvířeně a Ptáci, zvířata a moji příbuzní.

Nezkrácená četba / 8 hod. 24 min.

TYM813-0
CD-MP3 / AK-FLTS / DPH 10 % / V DISTRIBUCI OD 10/2023
MLUVENÉ SLOVO

Louisa May Alcottová, Jindřiška Smetanová: Malé ženy / Jitka Ježková

Bestseller, který nikdy neomrzí. Příběh čtyř sester odehrávající se v době občanské války v Americe. Romantické ideály a sourozenecká soudržnost pomáhají přežít krutou dobu.

Nezkrácená četba / 8 hod. 55 min.

TYM881-0
CD-MP3 / AK-FLTS2B / DPH 10 % / V DISTRIBUCI OD 3. 11. 2023
MLUVENÉ SLOVO

Jane Austenová: Anna Elliotová / Dana Černá

Jen na chvíli se zasnít… Klasický román anglické autorky o hledání pravého životního partnera je půvabným, pomalu plynoucím líčením života členů střední třídy v Anglii, jejich zájmů, zábav a citů.

Nezkrácená četba / 9 hod. 9 min.

TYM915-0
CD-MP3 / AK-FLTSA / DPH 10 % / V DISTRIBUCI OD 10/2023
MLUVENÉ SLOVO

Jules Verne: Tajemný hrad v Karpatech / Libor Hruška

Jaké tajemství skrývá hrad v Sedmihradsku? Odhalí hrabě Telek tajemství, jímž je opředen hrad v karpatské vesnici? Je obraz jeho mrtvé lásky, pěvkyně Stilly, jen přeludem? Román je poctou lidské vynalézavosti.

Nezkrácená četba / 6 hod. 9 min.

TYM986-0
CD-MP3 / AK-FLTS1 / DPH 10 % / V DISTRIBUCI OD 10/2023
MLUVENÉ SLOVO

Mark Twain: Dobrodružství Toma Sawyera / Lukáš Hlavica

Kniha dětství, která se nikdy neomrzí. Příběh, který nestárne. Tom Sawyer a jeho věrný kamarád Huckleberry Finn spolu zažívají řadu nejrůznějších dobrodružství. Oblíbená četba mnoha generací.

Nezkrácená četba / 9 hod. 48 min.

TYM960-0
CD-MP3 / AK-FLTS2 / DPH 10 % / V DISTRIBUCI OD 10/2023
MLUVENÉ SLOVO

Jean-Claude Mourlevat: Jefferson / Otakar Brousek ml.

Co zmůže síla přátelství! Strhující a humorná detektivka pro děti. Život mladého ježka Jeffersona se v jedné minutě obrátí vzhůru nohama – je obviněn z vraždy. V napínavé a současně humorné detektivce pátrá s pomocí přátel po pravém viníkovi.

Nezkrácená četba / 4 hod. 45 min.

TYM961-0
CD-MP3 / AK-FLTS / DPH 10 % / V DISTRIBUCI OD 10/2023
MLUVENÉ SLOVO

Ondřej Sekora: Ferda cvičí mraveniště / Jiří Lábus

Chabou kondici mravenců je třeba posílit. Čeká je velká bitva svalů, vtipu a hbitosti. Knížka Ferda cvičí mraveniště vznikla v roce 1947, dvanáct let po prvním příběhu Ferdy Mravence. Ferda a Brouk Pytlík se rozhodli, že posílí fyzického ducha svých kamarádů.

Nezkrácená četba / 3 hod. 10 min.

TYM994-0
CD-MP3 / AK-FLTS3 / DPH 10 % / V DISTRIBUCI OD 10/2023
MLUVENÉ SLOVO

Thor Heyerdahl: Ve znamení Kon-tiki / Petr Horký

28. dubna 1947 vyplul z Peruánského Callaa balzový vor se šesti muži a papouškem. Jeho kapitánem byl tehdy třiatřicetiletý Thor Heyerdahl a jejich cílem byla Polynésie. Thor Heyerdahl patří k nejznámějším objevitelům všech dob. Jeho pozoruhodný život a výpravy představují nevyčerpatelný pramen inspirace.

Nezkrácená četba / 8 hod. 37 min.

TYM1038-0
CD-MP3 / AK-FLTS1 / DPH 10 % / V DISTRIBUCI OD 10/2023
MLUVENÉ SLOVO

David Laňka: Ruce vzhůru, tohle je přepadení a nikdo ani hnout! / David Novotný

Dětem, které nikdy nezlobily, poslouchání přísně zakázáno. Nikdy, ale tím myslíme FAKT NIKDY, nevylupujte banku!! Spořádanej život je fajn.

Nezkrácená četba / 3 hod. 55 min.

TYM997-0
CD-MP3 / AK-MDS / DPH 10 % / V DISTRIBUCI OD 10/2023
MLUVENÉ SLOVO

Adalbert Stifter: Horský křišťál / Jiří Schwarz

Nejpůsobivější příběh, který Stifter napsal. Sugestivně popsané ticho zasněžené a ledovcem pokryté krajiny je přímo slyšet. Jednoduchý poetický příběh, který vás zavede do zimních hor, nádherných a nemilosrdných.

Nezkrácená četba / 2 hod. 12 min.

TYM856-0
2CD-MP3 / AK-MDT / DPH 10 % / V DISTRIBUCI OD 9/2023
MLUVENÉ SLOVO

Karel Štorkán: Kati ve službách císařů. Kronika katů Mydlářů II. / Pavel Soukup

Práce popravčího není lehká. Druhý díl kroniky katů Mydlářů zachycuje události let 1610–1622. Syn pražského popravčího uvádí vzpomínky svého otce, z nichž k nejtíživějším patří stínání hlav českých pánů v roce 1621.

Nezkrácená četba / 13 hod. 44 min.

TYM963-0
2CD-MP3 / AK-MDT / DPH 10 % / V DISTRIBUCI OD 10/2023
MLUVENÉ SLOVO

Vlastimil Vondruška: Černá lilie – Hříšní lidé Království českého / Martin Zahálka

Oldřich z Chlumu se svými pomocníky řeší vraždy na hradě Valdek. Podezřelých je mnoho, protože na hradě se právě koná rodinná slavnost. Jaké tajemství skrývá vzácná tapiserie?

Nezkrácená četba / 13 hod. 13 min.

TYM1013-0
CD-MP3 / AK-MDT1 / DPH 10 % / V DISTRIBUCI OD 10/2023

Vlastimil Vondruška: Zapomenutý zločin – Letopisy královské komory / Martin Zahálka

Případ, který před dvěma a půl staletími uzavřel Oldřich z Chlumu, znovu ožívá během vyšetřování vražd, jež vede Jiří Adam z Dobronína. Cosi tehdy zůstalo neobjasněno…

Nezkrácená četba / 3 hod. 17 min.

Vánoční tipy

Hana Zagorová

Mé svátky

SU 6900-2
CD / FLTS / DPH 21 %

Slavné vánoční příběhy

Josef Somr, Ladislav Frej

SU 6688-2
CD-MP3 / AK-FLTS / DPH 10 %

Karel Gott

Bílé Vánoce

SU 6766-2
CD / FLTS / DPH 21 %
SU 6766-1
LP / FLTS2 / DPH 21 %

Karel Gott

Vánoce ve zlaté Praze

SU 6351-2
CD / FLS / DPH 21 %
SU 6351-1
LP / FLTS2A / DPH 21 %

Marta Kubišová, Bratři Ebenové

Adventní písně a koledy

SU 6767-2
CD / FLTA / DPH 21 %
SU 6767-1
LP / FLTS1 / DPH 21 %

Lucie Bílá, Skupina Petra Maláska

Bílé Vánoce Lucie Bílé / Živák

SU 6723-2
CD / FLTS4 / DPH 21 %

Lucie Bílá

Bílé Vánoce Lucie Bílé

SU 6008-2
CD / FLTS1 / DPH 21 %

Lucie Bílá

Bílé Vánoce Lucie Bílé II.

SU 6396-2
CD / FLTS4 / DPH 21 %

111 vánočních koled

Různí interpreti

SU 6770-2
3CD / BGS3 / DPH 21 %

Zlaté vánoční hity

Různí interpreti

SU 6736-2
CD / MDT3 / DPH 21 %

Radůza

Studna v poušti

RR09
CD / FLTS1 / DPH 21 %

Štefan Margita

X MAS

SU 4201-2
CD / FLTS2B / DPH 21 %

24 vánočních hitů

Různí interpreti

SU 6570-2
CD / MDT3 / DPH 21 %

Vánoční album hvězd / Splněná přání

Různí interpreti

SU 5520-2
CD / MDL1A / DPH 21 %

Už z hor zní zvon

Různí interpreti

SU 5772-2
CD / BGT / DPH 21 %

Karel Svoboda: Tři oříšky pro Popelku / Filmová hudba

ČNSO, Jan Chalupecký

SU 6546-2
CD / FLTS / DPH 21 %

Vilém Veverka, Patricie Janečková, Ultimate W Band

Christmas Album

SU 4316-2
CD / FLTS / DPH 21 %

VUS Ondráš, Jiří Slavík

Cesta světla / České a moravské koledy a zpěvy vánoční

SU 4321-2
CD / FLTS1 / DPH 21 %

Dagmar Pecková, Musica Bohemica

Nativitas

SU 4244-2
CD / FLTS2B / DPH 21 %

Česká barokní vánoční hudba

Musica Antiqua Praha

11 1861-2
CD / DPH 21 %

Sehling: Vánoce v pražské katedrále

Collegium Marianum, Jana Semerádová

SU 4174-2
CD / FLTS / DPH 21 %

Bambini di Praga

Merry Christmas

SU 4067-2
CD / MDS / DPH 21 %

Jakub Jan Ryba: Česká mše vánoční

Různí interpreti

SU 3649-2
CD / MDS / DPH 21 %

Pražští madrigalisté

Vánoční koledy

SU 4192-2
CD / MDS / DPH 21 %

České vánoční koledy

Různí interpreti

SU 3894-2
CD / BGT / DPH 21 %

Popelka a další pohádky

Různí interpreti

SU 6475-2
CD / AK-MDT3 / DPH 10 %

Hurvínkovy veselé Vánoce

Divadlo Spejbla a Hurvínka

SU 6459-2
CD / MDT3 / DPH 21 %

Večerníček vypráví vánoční pohádky

Různí interpreti

SU 6615-2
CD / FLS / DPH 21 %

Z minulé nabídky

Škwor

Sobě věrnej

SU 6907-2
CD / FLTS2B / DPH 21 %
SU 6907-1
2LP / FLTS4 / DPH 21 %

Michal Prokop

Čas je šťastnej lhář

SU 6793-2
CD / FLTS / DPH 21 %
SU 6793-1
2LP / FLTS4 / DPH 21 %

Aneta Langerová, Korben Dallas

Nekonečně

8588008097069
LP / FLTS6 / DPH 21 %

Radůza

Bylo nebylo

RR12
2CD / FLL1 / DPH 21 %

Václav Neckář

Osmdesát / Největší hity 1965–2023

SU 6902-2
4CD / MDS / DPH 21 %

Štefan Margita

Rež, rež, rež – lidové písně

SU 6906-2
CD / FLTS2B / DPH 21 %
SU 6906-1
LP / FLTS1B / DPH 21 %

Modrý efekt

33

SU 6797-2
CD / FLTS / DPH 21 %
SU 6797-1
LP / FLTS2 / DPH 21 %

Turbo

Best Of 1982–1989

SU 6903-2
CD / FLTS / DPH 21 %
SU 6903-1
LP / FLTS2 / DPH 21 %

50 nejkrásnějších dětských písniček

Různí interpreti

SU 6901-2
CD / MDT / DPH 21 %

22 nejmilejších českých pohádek

Různí interpreti

SU 6687-2
CD-MP3 / AK-FLS / DPH 10 %

Kristina Hlaváčková: Dračí oči – Čarodějka

Vanda Hybnerová

SU 6694-2
2CD-MP3 / AK-FLS / DPH 10 %

Josef Fousek: Pojďte se smát

Josef Fousek

SU 6693-2
CD-MP3 / AK-FLTS / DPH 10 %

Hurvínkovy dobrodružné výlety do minulosti

Divadlo Spejbla a Hurvínka

SU 6801-2
CD-MP3 / FLTS2B / DPH 21 %

Hurvínkova strašidýlka

Divadlo Spejbla a Hurvínka

SU 6802-1
LP / FLTS1 / DPH 21 %

Jan Novák: Koncerty

Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Tomáš Netopil

SU 4331-2
CD / FLTS2 / DPH 21 %

Stravinskij, Janáček, Bartók: Village Stories

Pražský filharmonický sbor, Lukáš Vasilek

SU 4333-2
CD / FLTS2B / DPH 21 %

Připravujeme na prosinec

Aleš Brichta / Dívka s perlami ve vlasech (Best Of)

Legendární výběrové album Aleše Brichty poprvé na vinylu jako 2LP v limitované edici. Společně s titulní písní celkem dvacet největších hitů jako Nechte vlajky vlát, Barák na vodstřel, Výlet do bájí, Slečna Závist, American Bull a další, to je nová verze alba Best Of Aleš Brichta Dívka s perlami ve vlasech.

2LP

Antonín Dvořák: Slovanské tance

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, Tomáš Brauner

Nová nahrávka současného šéfa orchestru FOK Tomáše Braunera vychází z hluboké interpretační tradice, její plastický a transparentní zvuk zachycuje ty nejlepší kvality krásné secesní Smetanovy síně Obecního domu.

CD

Hitparáda Supraphonu říjen 2023

POP / COUNTRY / ROCK
MLUVENÉ SLOVO
VÁŽNÁ HUDBA
V DISTRIBUCI SUPRAPHONU
1

Škwor

Sobě věrnej

SU 6907-2/1

Nezapomenutelný a jedinečný

Vlastimil Brodský

SU 6698-2

Dvořák: Klavírní tria

Boris Giltburg, Veronika Jarůšková, Peter Jarůšek

SU 4319-2

Karel Gott: Má cesta za štěstím

Igor Bareš, AI hlasem Karla Gotta

KGA002
2

Olympic

60

SU 6773-2

Hurvínkova strašidýlka

Divadlo S+H

SU 6802-1

The Many Passions of Leoš Janáček

Různí interpreti

SU 4328-2

Bratři Ebenové

Co my víme

100P062/63
3

Hana Zagorová

Mé svátky

SU 6900-2

Slavíci (Kronika československé populární hudby)

Martin Hrdinka

SU 6677-2

Dvořák: Smyčcové kvartety G dur a F dur "Americký"

Pavel Haas Quartet

SU 4038-2/1

Sto zvířat

Noční ptáci

100P066/67
4

Michal Prokop

Čas je šťastnej lhář / 1969–2021

SU 6793-2/1

Komplet her z let 1971–1979

Semafor, Suchý, Šlitr

SU 6675-2

Mozart: Hornové koncerty a kvintet

Radek Baborák, Baborák Ensemble

SU 4207-2

Vyprávěj – kompletní vydání seriálu

Různí interpreti

ECT287
5

Václav Neckář

Osmdesát / Největší hity 1965–2023

SU 6902-2

Košlerová: Příběhy včelích medvídků

Václav Vydra

SU 6800-2

Martinů: Koncert pro housle a klavír

Špaček, Sekera, SOČR, Popelka

SU 4330-2

Marek Ztracený

Originál

MZ002
6

Modrý efekt

33

SU 6797-2/1

V klokotu velkoměsta

Miloslav Šimek, Jiří Grossmann

SU 6650-2

Karel Ančerl Live Recordings

Česká filharmonie, Karel Ančerl

SU 4308-2

Karel Kryl

Plzeň '90

CR1173-2/1
7

Divokej Bill

Bazilišek

SU 6795-2/1

Hurvínkovy dobrodružné výlety do minulosti

Divadlo S+H

SU 6801-2

Novák: Koncerty

Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Tomáš Netopil

SU 4331-2

Brahms, Glazunov, Sibelius: Horn Quintets

Baborák Ensemble

ANI105-2
8

Karel Gott

Láska bláznivá / Karel (Gott) zpívá Karla (Svobodu)

SU 6796-2

22 nejmilejších českých pohádek

Různí interpreti

SU 6687-2

Rachmaninov: Klavírní koncerty

Lukáš Vondráček, FOK, Tomáš Brauner

SU 4323-2

Adam Plachetka, Ondřej Havelka & His Melody Makers

Nebe na Zemi

CR1181-2/1
9

Turbo

Best Of 1982–1989

SU 6903-2/1

Hlaváčková: Dračí oči – Čarodějka

Vanda Hybnerová

SU 6694-2

Ars Trio

Martin Ballý

SU 4325-2

Radůza

Bylo nebylo

RR12
10

Luboš Pospíšil

Tenhle vítr jsem měl rád

SU 6799-2/1

Fousek: Pojďte se smát

Josef Fousek

SU 6693-2

There Is Home

Bella Adamova, Michael Gees

SU 4329-2

Katarzia

Šťastné dieťa

ANI121-2/1